در حال بارگذاری ...
 • بهار همگرایی

  دکتر کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در پیامی با اشاره به تلاش های بی وقفه بیمه گران در خدمت رسانی به مردم شریف ایران اسلامی و تاکید بر همگرایی و هم صدایی، سال نو را به مشترکین و فعالان صنعت بیمه تبریک گفت.

  متن کامل این پیام را در ادامه می خوانید:

  پیام روشن نوروز «امید» است و یادآور آنکه فرصت رستن دوباره در سایه توفیق و تایید الهی همواره باقی است. استقبال شادمانه از بهار آموزه ای کهن در ذهن بیدار ایرانیان است که بر تدبر، تحمل، لزوم همبستگی انسان ها و تلاش دائمی بشر در راه ساختن جهانی بهتر و آینده روشن‌تر تاکید دارد.
  «امید» همواره چراغ راه و محرک مردمان این سرزمین در مواجهه با ناخوشی های روزگار و گذر از سختی ها بوده است. اکنون از پس یک سال سخت در ابعاد مختلف اقتصاد و اجتماعی، فعالان صنعت بیمه به مثابه سایر مردم عزیز ایران اسلامی، با دلی سرشار از امید در مسیر پیشرفت باقی مانده و در تلاشی ستودنی علاوه بر حفظ کیفیت خدمات خود، بر توسعه فعالیت های خویش همت گمارده اند.
  سندیکای بیمه گران ایران نیز بعنوان بزرگترین و قدیمی ترین نهاد صنفی صنعت بیمه کشوردرطی یکسال گذشته  با وجود دشواری های موجود بیش از پیش تلاش خود را بر حل مشکلات این صنف با اهمیت قرارداده است و  توانسته طی تعاملات سازنده و کارآمد با ارکان مختلف حاکمیت در دولت، مجلس، قوه قضائیه و بیمه محترم مرکزی بعنوان نهاد ناظر،  همچنین هم اندیشی و هم افزایی با بخش های غیر دولتی مرتبط، در تنظیم سیاست ها و تصمیم سازی های کلان درخصوص صنعت بیمه ایفاگر نقش باشد.
  بی شک تقویت این نهاد صنفی و استفاده از ظرفیت های آن می تواند در دستیابی به اهداف مندرج در برنامه های توسعه کشور و شتاب دهی جهت حصول اهداف تعیین شده در سیاست های کلان اقتصادی، بویژه سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری موثر و راهگشا باشد.
  در این زمینه و در سالی که با نام جهش تولید مزین است، اعضای این سندیکا توانسته اند در زمینه های مهمی از جمله بحث بی اثر کردن تحریم های ظالمانه با استفاده از توان درونی شرکت ها، پوشش انواع ریسک ها و پشتیبانی از مشاغل وکارآفرینان، ارایه خدمات موثر و نو به بیمه گذاران،  خدمت رسانی بدون وقفه در ایام اپیدمی و پاندمی کرونا و هنگام بروز بلایای طبیعی، مشارکت در تنظیم مقررات، اتخاذ تدابیری در جهت رقابت سالم و سلامت بازار و ایجاد همگرایی بیشتر دستاوردهای قابل ملاحظه ای داشته باشند.
  این مجموعه مستقل به عنوان یک نهاد کارفرمایی که وظیفه ذاتی آن انتظام بخشی و ایجاد هماهنگی با محوریت منافع مشترک فعالان و بازیگران صنعت بیمه و پیگیری مطالبات ایشان است، طی یکسال گذشته تلاش های مضاعفی در توسعه همکاری های داخلی و توسعه ارتباطات فرا صنعتی و تعامل با ذینفعان داشته است.
  خلاصه مطلب آنکه در سال جاری، سندیکا توانسته است با همصدایی و همگرایی بیشتر اقدامات مهمی در توسعه همکاری ها و احقاق حقوق صنعت بیمه به انجام برساند و امید است در آخرین سال قرن چهاردهم هجری شمسی و پنجاه و پنجمین سال فعالیت این نهاد صنفی، شاهد به بار نشستن زحمات و توفیقات بیشتری باشیم.
  به مناسبت نوروز 1400 هجری شمسی با گرامیداشت یاد و خاطره همکاران گرانقدرمان که در هنگام خدمت به  مردم شریف ایران اسلامی در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان عزیز خود را فدا کرده اند، آرزومندم سالی که در اتفاقی مبارک مصادف با اعیاد شعبانیه و ولادت با سعادت حضرت ولیعصر (عج) است توام با گشایش، رونق اقتصادی و دفع بلایا و بطور خاص بیماری منحوس کرونا باشد.
  ضمن تشکر از همه فعالان صنعت بیمه، مدیران محترم و کارکنان ساعی شرکتها، اعضای محترم شوراهای استانی، اعضای تاثیرگذار کمیسیونها، دبیران و اعضای بزرگوار کارگروه ها، شبکه تلاشگر فروش، ارزیابان، اکچوئرها، تمامی همکاران عزیزم در سطح کشور و بخصوص همراهان و همکاران گرامی در سندیکا، هیئت رئیسه بزرگوار و بویژه رئیس کل محترم، اعضای هیئت عامل، مدیران و همکاران گرامی بیمه مرکزی به پاس مراحم و محبت هایی که به اینجانب و سندیکا داشته اند، ضمن تبریک سال نو، ایامی توأم با موفقیت، شادی و سلامتی برای همه شما عزیزان، بزرگواران و خانواده های معزز آرزومندم.
  نظرات کاربران