در حال بارگذاری ...
 • ایرنا

زلزله زدگان کرمانشاه 1580میلیارد ریال خسارت دریافت کردند
  ایرنا

  زلزله زدگان کرمانشاه 1580میلیارد ریال خسارت دریافت کردند

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران اعلام کرد شرکت های بیمه عضو این سندیکا بابت خسارات ناشی از زلزله آبانماه 96 کرمانشاه، تاکنون یک هزار و 580 میلیارد ریال به مردم زلزله زده پرداخت کرده اند. زلزله زدگان کرمانشاه 1580میلیارد ریال خسارت دریافت کردند


  ایبنا

دبیرکل سندیکا بیمه گران:بیمه‌های عمر مکمل بازنشستگی، نیاز امروز جامعه است
  ایبنا

  دبیرکل سندیکا بیمه گران:بیمه‌های عمر مکمل بازنشستگی، نیاز امروز جامعه است

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران بیمه های عمر و زندگی را امید اول صنعت بیمه برای توسعه دانست و در جهت توسعه پایدار این رشته به شرکت های بیمه پیشنهاد داد عرضه بیمه مکمل بازنشستگی را مدنظر قرار دهند.


  خبرگزاری میزان

در نشست سندیکای صنعت بیمه؛تاثیر نوسانات نرخ ارز بر صنعت بیمه بررسی شد
  خبرگزاری میزان

  در نشست سندیکای صنعت بیمه؛تاثیر نوسانات نرخ ارز بر صنعت بیمه بررسی شد

  خبرگزاری میزان- با توجه به نوسانات نرخ ارز در ماه‌های اخیر تمامی بازار‌ها را تحت تاثیر قرار داده که در این بین صنعت بیمه از این موضوع مستثنی نیست که در این راستا باید در عقد قرار داد‌ها قوانین لازم رعایت شود. به ...


 • تاثیر پرداخت عوارض 11 هزار میلیاردی به وزارت بهداشت در نجات سانحه دیدگان تصادفات جاده ای چه میزان است؟

  در نوروز سالجاری علاوه برافزایش 24 درصدی کشته شدگان در تصادفات رانندگی، محل فوت هفت درصد سانحه دیدگان جاده ای حین انتقال به بیمارستان و محل فوت 41 درصد از این افراد در بیمارستان بوده است

  به گزارش روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران، سازمان پزشکی قانونی کشور طی گزارشی در سایت رسمی خود آمار تلفات حوادث رانندگی نوروز سال جاری و طی بازه زمانی 25 اسفند96 الی 15 فروردین97 را منتشر کرد. در این گزارش آمده است، یک هزار و 34 نفر، یعنی به طور متوسط روزانه 51.7 نفر در حوادث رانندگی کشته شده‌اندکه این تعداد نسبت به متوسط روزانه زمان مشابه سال گذشته 24.2 درصد افزایش یافته است. 
  یکی از نکته های قابل تامل در گزارش رسمی سازمان پزشکی قانونی کشور محل فوت سانحه دیدگان است که نشان می دهد نیمی از این افراد در محل حادثه، هفت درصد حین انتقال به بیمارستان و محل فوت 40.9 درصد از افراد در بیمارستان بوده است.  نحوه انتقال متوفی در 90 درصد موارد توسط آمبولانس، 6.5 درصد به وسیله وسایل نقلیه عبوری، پنج دهم درصد به وسیله خودروی پلیس، 1.4 درصد سایر و در 1.6 درصد موارد نامعلوم بوده است.
  بر اساس قانون برنامه توسعه کشور، وزارت بهداشت مکلف  به درمان فوری و بدون قید و شرط مصدومین سوانح و حوادث رانندگی است و  برای تامین منابع لازم برای ارائه خدمات فوق، باید سالانه  ۱۰ درصد از حق بیمه شخص ثالث به وسیله شرکت‌های بیمه بازرگانی  به حساب درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت  واریز شود.
  وزارت بهداشت موظف است این مبلغ از حق بیمه شخص ثالث را در خدمات رسانی فوری،با کیفیت و رایگان به مصدومان حوادث جاده ای هزینه کند و با توجه  به رقم قابل توجهی که طی سالهای گذشته پرداخت شده انتظار می رود در برخی شاخص ها تغییرات مثبتی را شاهد باشیم اما گزارش ها و آمارهای تکان دهنده از فوت حادثه دیدگان سوانح رانندگی در حین انتقال به بیمارستان و در بیمارستان موید لزوم تفحص جدی توسط نهادهای ناظر در نحوه هزینه کرد این عوارض چند هزارمیلیاردی است.
  گفتنی است طبق  قوانین موجود از جمله ماده 30 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت(2)؛  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است هر شش ماه یکبار به صنعت بیمه از نحوه هزینه کرد عوارض فوق الذکر  گزارش دهد.
  به نظر می رسد لازم است وزارت بهداشت پاسخ دهد که عوارض  سالانه 11 هزار میلیاردی که تاکنون دریافت کرده است چه میزان در حضور به هنگام و مجهز در محل حادثه، نجات و کاهش فوت شدگان مصدومان  حوادث جاده ای  موثر بوده است.
  مطالب مرتبط

  راه حل های پیش بینی شده در برنامه ششم
برای کاهش تلفات حوادث رانندگی 

  راه حل های پیش بینی شده در برنامه ششم
  برای کاهش تلفات حوادث رانندگی 

  مرور ماده 108 قانون برنامه ششم توسعه کشور نشان می دهد که دولت و نیروی انتظامی  تکالیف مشخص و قابل توجهی جهت ارتقای نظم و ایمنی حمل و نقل و عبور و مرور با هدف کاهش تلفات جاده ای در طول پنج سال اجرای برنامه برعهده دارند.

  |

  نظرات کاربران