در حال بارگذاری ...
 • دستورالعمل مناقصات بیمه ای / 4

  تهیه چارچوب پاسخگویی به مناقصات بیمه‌ای به سندیکای بیمه‌گران محول شد

  تهیه چارچوب پاسخگویی به مناقصات بیمه‌ای به سندیکای بیمه‌گران محول شدمعاون فنی شرکت بیمه البرز بیان کرد:برخی از بیمه گذاران بزرگ صنعت بیمه که انضباط مالی ندارند ازعدم هماهنگی مابین شرکت‌های بیمه‌ای حداکثر استفاده را می کنندکه به واسطه آن مشکلاتی در صنعت بیمه ایجاد شده است.

   احمد صفرزاده در گفت و گو با رسانه ها خاطر نشان کرد: به همین دلیل قرار بر این شدکه چارچوب پاسخگویی به مناقصات بیمه ای توسط سندیکا مشخص و اعلام شود . در همین رابطه نظرات شرکت های بیمه ای اخذ شده و قرار براین شده که سندیکا این طرح  را به صورت موضوعی الزام آور به شرکت های بیمه ای اعلام شود و چارچوب این طرح بیشتر ناظر به عدم پذیرش بیمه گذارانی است که شرایط پیشنهادی مغایر با آیین نامه های بیمه مرکزی و اصول متداول بیمه گری دارند.

  معاون فنی شرکت بیمه البرز تاکید کرد: دلیل اصلی اینکار،سرو سامان دادن به وضعیت استعلام و پاسخگویی شرکت های بیمه ای است که برخی از بیمه گذاران نتوانند خلاف مقررات و آیین نامه های بیمه مرکزی امتیازاتی را از شرکت های بیمه ای بگیرند.

  وی بابیان اینکه بیمه گذاران بزرگ در صنعت بیمه شناخته شده هستند، گفت: پیشنهاد کارگروه این بوده که یک حدی مشخص شود مثلا  حق بیمه های بالای 50 میلیارد تومان مشمول این طرح می شوند ولی اصولا تعداد این بیمه گذاران محدود است که شامل شرکت های هواپیمایی، فرودگاههای کشور، وزراتخانه ها یا تشکل هایی همانند هلال احمرمی شوند.

  معاون فنی شرکت بیمه البرز توضیح داد:چارچوب کلی آن در شورای معاونین فنی سندیکا طراحی شده و همه معاونین فنی شرکت های بیمه ای این طرح را پذیرفتند و این طرح در شورای عمومی سندیکا که مدیران عامل شرکت ها بیمه ای عضو آن هستند مطرح می شود و قطعا مدیران عامل هم همه خواهان انضباط مالی و حرفه ای در صنعت بیمه هستند و در آنجا تایید خواهد شد و به شرکت ها ابلاغ می شود.

  صفرزاده اذعان داشت که در این کارگروه ذکرشده که بیمه گذاران برای انعقاد قرارداد جدید بیمه ای با بیمه گر جدید مکلف به آوردن مفاصا حساب از بیمه گر قبلی هستند ولی این موضوع همیشه الزام بیمه مرکزی هم بوده و بیمه مرکزی به شرکت های بیمه ای اعلام کرده که درصورت استعلام و محرز شدن اینکه بیمه گذاری بدهی قبلی دارد، انعقاد قراردادجدید مستلزم تعیین تکلیف مبلغ بدهی است اما آن چیزی که اتفاق می افتد این است که این بخشنامه ها ضمانت اجرایی لازم را ندارند.

  صفرزاده افزود: پیشنهادی که در کارگروه مطرح شد این بود که بیمه مرکزی یک ضمانت اجرایی قوی برای این موضوع ببیند  ولی بهتر آن است که خود شرکت های بیمه ای به ضوابط و چارچوب های حرفه ای پایبند باشند.

  وی تصریح کرد: دراین طرح مناقصات بیمه ای بیمه گذاران بزرگ که مبلغ بالایی است دیده شده که می تواند چند رشته بیمه ای یا تک رشته باشد و بیشتر به میزان حق بیمه و میزان ریسک توجه شده است.




  مطالب مرتبط

  دستورالعمل مناقصات بیمه ای3

شرکت‌هایی که هیجانی و غیرفنی‌ نرخ می‌دهند دچار آسیب می‌شوند
  دستورالعمل مناقصات بیمه ای/3

  شرکت‌هایی که هیجانی و غیرفنی‌ نرخ می‌دهند دچار آسیب می‌شوند

  شرکت‌هایی که هیجانی و غیرفنی‌ نرخ می‌دهند دچار آسیب می‌شوندرییس شورای معاونان فنی سندیکای بیمه‌گران ایران، دستورالعمل مناقصات بیمه‌ای را برای انسجام و انضباط حرفه‌ای صنعت بیمه ضروری دانست.

  |

  دستورالعمل مناقصات بیمه ای2 

نرخ بیمه درمان با بیمه‌شدگان بیش از ۳۰ هزار نفر توسط سندیکا تعیین می‌شود
  دستورالعمل مناقصات بیمه ای/2

  نرخ بیمه درمان با بیمه‌شدگان بیش از ۳۰ هزار نفر توسط سندیکا تعیین می‌شود

  نرخ بیمه درمان با بیمه‌شدگان بیش از ۳۰ هزار نفر توسط سندیکا تعیین می‌شودمعاون سندیکای بیمه‌گران ایران،یکی از چالش‌های مهم صنعت بیمه را مناقصات بیمه‌گذاران بزرگ دانست و اعلام داشت که سندیکا براساس وظایف خود که حمایت از منافع صنفی اعضا است در این راستا با شورای هماهنگی ...

  |

  دستورالعمل مناقصات بیمه ای1

عزم جدی سندیکای بیمه گران برای حل معضلات صنعت بیمه
  دستورالعمل مناقصات بیمه ای/1

  عزم جدی سندیکای بیمه گران برای حل معضلات صنعت بیمه

  از آنجا که طی سال ها برخی بیمه گذاران در مناقصات بیمه ای شرایط غیر فنی و زیان باری به بیمه گران تحمیل می کردند و شرکت های بیمه نیز برای جذب پرتفو ناچار به این شرایط تن می دادند در این راستا سندیکای بیمه گران اقدام به تدوین دستورالعمل مناقصات بیمه ای در قالب21 ماده نموده که ظاهرا ...

  |

  نظرات کاربران