در حال بارگذاری ...
 • رونمایی از دستاوردهای بیمه کارآفرین با حضور رئیس کل بیمه مرکزی و دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران

  آیین رونمایی از دو دستاورد شرکت بیمه کارآفرین با حضور دکتر غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دکترسید محمد کریمی دبیر سندیکای بیمه گران در ساختمان مرکزی شرکت بیمه کارآفرین برگزار گردید.

  مراسم رونمایی از دو نرم افزار تصویربرداری ویسمن و آغاز فروش بیمه نامه زندگی در باشگاه مشتریان؛ با سخنان علیرضا حجتی معاون مدیرعامل در امور توسعه بازار و شبکه فروش پیرامون گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام شده شرکت در سال 1398 و همچنین توضیحاتی درباره نرم افزار تصویربرداری در کارشناسی بازید بیمه های اتومبیل، آغاز شد.
  سپس محمد حیدری مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین ضمن خوش آمدگویی به میهمانان مراسم و تسلیت ایام شهادت ابا عبدالله الحسین(ع)، گفت: در این باشگاه فروش بیمه نامه انجام شده و دریافت و وصول حق بیمه در آن رخ می دهد.
  وی بیان داشت: نرم افزار ویسمن بازدید بدنه را سیستمی کرده و در آن قید مکان برداشته شده و سقف تعهد برای کارشناس در آن مفهومی ندارد و هر نماینده برای خود یک کارشناس است.
  مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین اظهار داشت: دربررسی های انجام شده، صنعت بیمه و شرکت بیمه کارآفرین در حوزه فنی و تنوع محصول خوب عملکرده و با دنیا فاصله زیادی ندارد.
  حیدری بااشاره به توسعه کانال ها و بسترهای نوین در بانک ها و بورس، ادامه داد: صنعت بیمه کشور یک مقدار سخت از فضای سنتی جدا می شود بنابراین، اولویت خاص به صدور انواع بیمه نامه ها بر روی شبکه دیجیتال و بسترها و درگاه های الکترونیک و وصل حق بیمه قرار گرفته است.
  به گفته وی، ثبت آنلاین اعلام خسارت و بارگذاری مدارک خسارت بر روی سایت تخصصی بیمه های زندگی نیز از اولویت های شرکت بیمه کارآفرین است.
  مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین، با بیان اینکه سازمان هایی مانند تامین اجتماعی، برق و گاز به سمت حذف کاغذ رفته اند، گفت: در بیمه نامه های اموال مانند شخص ثالث به دنبال حذف کاغذ بوده ودر فاز اول آتش سوزی، مسئولیت و بدنه را تا یک ماه آینده پیاده سازی کرده و ابتدا بیمه نامه را تک برگی خواهیم و سپس همین تک برگ را هم حذف خواهیم کرد و در فاز دوم بیمه های عمر نیز قرار دارند.
  وی اذعان داشت که در ابتدا این تصور ایجاد شدکه به‌دنبال حذف شبکه فروش هستیم درحالیکه به هیچ وجه این ایده مطرح نبوده و برای سرعت و دویدن نیاز به دست و پاهای قوی داریم و نمایندگان این بازوهای توانمند هستند.
  در ادامه مراسم، دکتر سید محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران؛ با پیشرو خواندن شرکت بیمه کارآفرین در زمینه بیمه های زندگی و اشاره به تاریخچه تاسیس آن و حمایت های آینده نگرانه دکتر همتی در ایجاد بیمه کارآفرین، گفت: شرکت بیمه  کارآفرین ساز و کار خوبی را در زمینه بیمه زندگی آماده کرده است. این حاصل تلاش بزرگانی است که این شرکت را بنا نهاده اند و جا دارد که قدردان زحمات آن عزیزان بویژه آقای ضرابی باشیم و جای خوشحالی دارد که اکنون نیز مدیریت این شرکت برعهده یکی از قوی ترین مدیران فنی صنعت بیمه است.
  دکترکریمی، با اشاره به رشد چشمگیر سهم بیمه های زندگی در سایر کشورهای دنیا، بیان کرد: درحال حاضر شرایط پیشرفت درصنعت بیمه فراهم بوده وصدور مجوزها هم در صنعت بیمه ازسرعت خوبی برخوردار است.
  وی، یادآورشدکه الکترونیکی شدن صنعت بیمه سبب تقویت شبکه فروش می شود.
  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران، به اقدامات انجام شده در صنعت بیمه اشاره کرد و افزود: سندیکای بیمه گران ایران در زمینه تهیه دستورالعمل برگزاری مناقصه های بیمه گذاران بزرگ  کارکرده و درآینده ای نزدیک این موضوع جنبه اجرایی پیدا خواهد کرد.
  در ادامه این برنامه دکتر غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مراسم رونمایی از دستاوردهای شرکت بیمه کارآفرین ،با بیان اینکه صنعت بیمه با 20 هزار میلیارد تومان می خواهد 500 میلیارد دلار ریسک را پوشش دهد، افزود: با توجه به اینکه امکان واگذاری اتکایی به کشورهای دیگر و توزیع ریسک وجود ندارد، بهتر است که سرمایه های شرکت های بیمه ای افزایش یافته تا سهم نگهداری ریسک آنها بیشتر شده وبازار بزرگتری را تحت پوشش قراردهند.
  رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: از 80 هزار نمایندگی بیمه درکشور،حدود 45 هزار نماینده در بخش بیمه نامه های عمر و زندگی فعال هستند زیرا این نوع بیمه نامه ها از نظر کارمزد درآمد خوبی برای نمایندگان دارد و فروش آن نیاز به تلاش و ارتباط بیشتر با اشخاص است.
  وی بابیان اینکه افزایش فروش بیمه نامه های زندگی کمک بسیاری به اقتصادکشورمی کند،خاطرنشان کرد که شعاردولت این است که دولت الکترونیک شود در نتیجه شرکت های بیمه ای هم باید یکی از ارکان دولت الکترونیک باشند و این موضوع در صنعت بیمه درحال رشد است هر چند که در این بخش سرمایه گذاری کمی شده است.
  رئیس کل بیمه مرکزی، یکی از روش های ایجاد تحول شگرف در صنعت بیمه را ورود آی تی به صنعت بیمه به معنای اهم آن برشمرد و تاکید کرد:باید کد یکتا همانطور که در بخش بیمه نامه های شخص ثالث، آتش سوزی و باربری اجرایی شده دربیمه نامه های درمان، زندگی، مسئولیت و مهندسی هم اجرایی شوند و این یعنی هوشمند سازی صنعت بیمه.
  وی ادامه داد: براساس قولی که به دولت داده شده در 9 آذر ماه سالجاری باید کد یکتا در تمامی رشته های بیمه ای اجرایی شود و بیمه نامه ها در بستر آی تی صادر شوند.
  در این مراسم با حضور رئیس کل بیمه مرکزی، دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین از تابلوی یادبود نرم افزار تصویربرداری ویسمن و آغاز فروش آنلاین بیمه های زندگی در باشگاه مشتتریان پرده برداری و منقش به امضا گردید.
  در پایان مراسم نیز به مناسبت روز کارمند، از دونفر از همکاران؛ خانم ها عفت رئوفیان نیشابوری و فاطمه آل حسینی بابت همکاری مستمر و مجدانه در جهت اهداف عالیه شرکت بیمه کارآفرین با اهدا لوح تقدیر تقدیر و تشکر به عمل آمد.

   
  نظرات کاربران