در حال بارگذاری ...
 • خبرگزاری میزان

  در نشست سندیکای صنعت بیمه؛تاثیر نوسانات نرخ ارز بر صنعت بیمه بررسی شد

  خبرگزاری میزان- با توجه به نوسانات نرخ ارز در ماه‌های اخیر تمامی بازار‌ها را تحت تاثیر قرار داده که در این بین صنعت بیمه از این موضوع مستثنی نیست که در این راستا باید در عقد قرار داد‌ها قوانین لازم رعایت شود.
  به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، معصوم ضمیری در خصوص تاثیرات نوسان نرخ ارز بر صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه از نظر مقررات ارزی تابع مقررات مبادلاتی است.
   
  عضو سندیکای بیمه گران افزود: شرکت‌هایی که دارایی ارزی دارند از افزایش نرخ ارز بهره مند می‌شوند و شرکت‌هایی که بدهی ارزی دارند رقم بدهی ان‌ها افزایش خواهد داشت و این اثرات ضمنی تاثیر نرخ ارز بر صنعت بیمه است.
   
  وی عنوان کرد: صنعت بیمه نیاز‌های اتکایی خود را از برخی از بازار‌های بین المللی تهیه می‌کنند که مشکلاتی در این زمینه داشتیم که در حال رفع است و شرکت‌های بیمه می‌توانند نیاز‌های اتکایی خود را از طریق ارز تهیه کنند.

  ضمیری اظهار کرد: تغییر نرخ ارز در زمانی رخ می‌دهد که خسارت اتفاق و نرخ تغییر کرده که در این شرایط نوسانات نرخ ارز می‌تواند بر قرارداد شرکت‌ها تاثیر گذار باشد و مقرر شده بود تا در این راستا قرارداد معینی برای بیمه تهیه شود تا بیمه ها زیان نبینند.

  در ادامه این نشست محمد آسوده یکی دیگر از اعضای سندیکای بیمه در توضیح شرایط شرکت‌های بیمه با نوسانات نرخ ارز گفت: نوسانات نرخ ارز موجب افزایش و یا کاهش هزینه‌های شرکت‌های بیمه می‌شوند و زیان دهی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

  وی در ادامه افزود: ترکیب بازار بیمه موجب شده تا نوسانات نرخ ارز تاثیرات متفاوتی بر قرارداد‌ها داشته باشد.
   
  در ادامه مجید کاظمی مدیر کل بیمه اتکایی آتش سوزی بیمه مرکزی نیز در این باره گفت: نوسانات نرخ ارز مستقیما در صنعت بیمه در صنعت نفت و گاز تاثیر میگذارد و در بحث صدور باید بیمه گذاران توجیح شوند تا این نوسانات مشکلاتی در صدور بیمه ایجاد نکند.

  کیوان پور شب عضو کمیسیون بانک و بیمه اتاق ایران درباره تحولات بیمه در سال‌های اخیر گفت: مهم‌ترین فاکتوری که به ان کمتر پرداخته شده نقش بیمه در پیشبرد اقتصاد است، اگر رابطه مستقیم بیمه با بازار پول و سرمایه و بانک مرکزی ایجاد می‌شد مطمئنا مشکلات فعلی صنعت بیمه به حداقل می‌رسید.
   
  آسوده عضو سندیکای بیمه گران گفت: از زمانی که بخش خصوصی وارد صنعت بیمه شد برنامه‌های ازادسازی یا خصوصی سازی بیمه اسیا و البرز مربوط به ٤ سال گذشته بوده که وارد کشور شده، اساس فعالیت‌های بیمه‌ای در کشور بر مبنای این است که بیمه گر ظرف کوتاه مدت‌ترین زمان خسارت را پرداخت کنند.
   
  علیپور دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران تصریح کرد: ریسک‌های موجود در شرکت‌های بیمه ریسک های متواتر و پیش بینی شده است و تنها در برخی از موارد جزئیات را شامل نمی‌شود.
   
  وی عنوان کرد: اثرات نوسانات نرخ ارز متفاوت است برخی به صورت فوری مشاهده و برخی دیگر در طولانی مدت اثر بخشی خواهد داشت.
   
  ضمیری عضو سندیکای بیمه گران گفت: نوسانات نرخ ارز باید برای هر دو طرف قرارداد چه بیمه شونده و چه شرکت‌های بیمه‌ای مشخص شود زیرا در این شرایط بیمه گذار بتواند به حق بیمه‌ای خود برسد.
   
  این عضو سندیکای بیمه گران بیان کرد: انتظارات از صنعت بیمه باید در حد ظرفیت آن باشد و در مقایسه با بازار بانکی و پولی کشور ٤ درصد است و قابل ذکر است که تمامی ریسک‌ها قابل پوشش نیست و دخالت در امار و ارقام در صنعت بیمه منطقی نیست.
   
  وی با اشاره به نرخ ارز تصریح کرد: صنعت بیمه مثل گذشته با مجوز بیمه مرکزی برای بیمه اتکایی می‌توانند از ارز ٤٢٠٠ تومانی استفاده کنند و طبیعی است که فعالیت صنعت بیمه در سطج جهانی محدود می‌شود و شرکت‌ها باید این کمبود‌ها را از طریق داخل کشور برطرف کنند و از این طریق رقابت‌های بی مورد گذشته در سطح بین اللملی به حداقل می‌رسد.
   
  مطالب مرتبط

  تاکید دبیرکل سندیکای بیمه گران بر تعامل بیشتر کارگروههای تخصصی با بیمه مرکزی

  تاکید دبیرکل سندیکای بیمه گران بر تعامل بیشتر کارگروههای تخصصی با بیمه مرکزی

  دبیرکل سندیکای بیمه گران با بیان اینکه در صورت لزوم نمایندگان بیمه مرکزی هم می توانند در کارگروه ها حضور یابند، اظهار داشت: برای تسریع در بررسی موضوعات مختلف ، بهتر است که با هماهنگی دبیران کارگروه ها، نمایندگان بیمه مرکزی در جلسات کارگروه ها حضور داشته باشند.

  |

  دبیرکل سندیکای بیمه گران:

شرکت های بیمه در شرایط کنونی اقتصاد کشور انضباط خود را حفظ کنند
  دبیرکل سندیکای بیمه گران:

  شرکت های بیمه در شرایط کنونی اقتصاد کشور انضباط خود را حفظ کنند

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با اشاره به شرایط کنونی اقتصاد کشور اظهار داشت: شرکت های بیمه بخصوص در مسایلی که مشکلات زیادی را برای این صنعت ایجاد کرده، مانند گذشته انضباط خود را حفظ کنند.

  |

  دکتر امیر باقری معاون وزیر اقتصاد:

سندیکای بیمه ساختاری قوی دارد و می تواند پیشنهادات خوبی برای پیشرفت صنعت بیمه کشور داشته باشد
  دکتر امیر باقری معاون وزیر اقتصاد:

  سندیکای بیمه ساختاری قوی دارد و می تواند پیشنهادات خوبی برای پیشرفت صنعت بیمه کشور داشته باشد

  دکتر امیر باقری:وجود کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی متشکل از مدیران و کارشناسان فنی  شرکتهای بیمه نشان می دهد سندیکای بیمه ساختاری قوی دارد و می تواند پیشنهادات خوبی برای پیشرفت صنعت بیمه داشته باشد.

  |

  نظرات کاربران