در حال بارگذاری ...
 • با پیگیری مستمر بیمه مرکزی و سندیکای بیمه گران؛ بیمه های زندگی و درمان تکمیلی از مالیات بر ارزش افزوده معاف باقی ماند

  با پیگیری و رایزنی های مستمر و موثر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و سندیکای بیمه گران ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه معافیت بیمه های درمان تکمیلی و زندگی از مالیات بر ارزش افزوده را تصویب کردند.

  به گزارش روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران، براساس مصوبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در بخش 9 بند ب ماده 9 لایحه مالیات بر ارزش افزوده، خدمات بیمه‌های زندگی، خدمات بیمه‌های محصولات کشاورزی، خدمات بیمه اجتماعی و درمان تکمیلی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدند.

  براساس این گزارش در قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده، این دو رشته بیمه ای معاف از مالیات بودند که در پیش نویس ارسالی به مجلس این معافیت ها حذف شده بود . این موضوع می توانست عواقب جبران ناپذیری در توسعه ضریب نفوذ بیمه به دنبال داشته باشد که با پیگیریهای بعمل آمده از سوی صنعت بیمه ، نمایندگان مجلس در اقدامی دوراندیشانه به ادامه این معافیت در قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده رای دادند.
  گفتنی است پیش از این سندیکای بیمه گران ایران به همراه بیمه مرکزی جلسات متعددی را با بخش های مسئول در دولت و نمایندگان مجلس درباره لزوم ادامه معافیت بیمه نامه های زندگی و درمان تکمیلی از مالیات بر ارزش افزوده جهت افزایش ضریب نفوذ بیمه و دستیابی به اهداف مندرج در برنامه ششم توسعه برگزار کرده بودند.
  بر طبق اعلام  دکتر کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران پیگیری های لازم تا دستیابی به نتیجه نهایی و  مطلوب  ادامه خواهد یافت.
  مطالب مرتبط

  دکترکریمی در گفتگو با شبکه خبر: 

وضع عوارض و مالیات بیمه نامه ها را گران می کند
  دکترکریمی در گفتگو با شبکه خبر: 

  وضع عوارض و مالیات بیمه نامه ها را گران می کند

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با تاکید بر اینکه وضع عوارض و مالیات، بیمه نامه ها را گران می کند، گفت: وقتی ما برای یک بیمه نامه انواع عوارض و مالیات های مختلف را وضع می کنیم، این بیمه نامه گران می شود، بنابراین مردم انگیزه لازم برای خریداری بیمه نامه پیدا نمی کنند.

  |

  خبرگزاری مهر

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران خبر داد؛قول مساعد لاریجانی برای حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه
  خبرگزاری مهر

  دبیرکل سندیکای بیمه‌گران خبر داد؛قول مساعد لاریجانی برای حذف مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه

  دبیرکل سندیکای بیمه گران درباره پیگیری های صورت گرفته درباره موضوعات بیمه ای لایحه بودجه سال ۹۷ از دیدار با رییس مجلس برای حذف مالیات بر ارزش افزوده خبر داد.

  |

  ایرنا

دولت مالیات بر ارزش افزوده اخذ شده از بیمه درمان را پس می دهد
  ایرنا

  دولت مالیات بر ارزش افزوده اخذ شده از بیمه درمان را پس می دهد

  بیمه گذارانی که در 6سال گذشته بابت خدمات بیمه درمان وتکمیلی درمان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کرده اند می توانند بر اساس حکم دیوان عدالت اداری و بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی، آن را بازپس گیرند.

  |

  نظرات کاربران