در حال بارگذاری ...
 • دکتر معمارنژاد: صنعت بیمه باید به سمت هوشمندسازی حرکت کند

  معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اموراقتصادی و دارایی بر حرکت صنعت بیمه به سمت هوشمندسازی تاکید کرد.

  به گزارش سندیکای بیمه گران ایران، دکتر عباس معمارنژاد روز سه شنبه در شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران با بیان اینکه یکی از برنامه های وزارت اموراقتصادی و دارایی، اقتصاد هوشمند است، افزود: معاونت امور بانک، بیمه و شرکت های دولتی به دنبال اجرای این طرح است و هم اکنون این طرح در بخش بانکداری کشور در حال اجرا است.
  وی با تاکید براینکه صنعت بیمه نیز باید به سمت هوشمندسازی حرکت کند، افزود: باید در کشور بیمه دیجیتال نیز اجرایی شود و یکی از ابعاد بیمه دیجیتال، استفاده از فناوری های نوین است ولی مهمترین بخش آن در توسعه مدل کسب و کار بوده که باید این مدل به روزرسانی شود.
  معاون وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: در بیمه دیجیتال برخلاف نگاه سنتی که از درون صنعت به جامعه است، باید نگاه ما از جامعه به صنعت بیمه باشد یعنی باید آنچه مورد نظر مشتری  است را تولید و ارایه کرد.
  دکتر معمارنژاد همچنین یکی از راه های افزایش سرمایه شرکت های بیمه در آینده را فروش بیمه های عمر و زندگی دانست و برگسترش این محصول در جامعه تاکید کرد.
  گفتنی است دکتر معمارنژاد به همراه دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی به دعوت سندیکای بیمه گران ایران در جلسه شورای عمومی این سندیکا حضور یافت و در این جلسه که با حضور مدیران عامل شرکت های بیمه و مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی برگزار شد، درجریان مطالبات و درخواست های صنعت بیمه قرار گرفت.
  آقای دکتر دژپسند وزیر اقتصاد هدف خود از شرکت در جلسه شورای عمومی سندیکا را  شنیدن سخنان بیمه گران از نزدیک اعلام داشت و از مدیران عامل شرکتهای بیمه خواست تا نظرات  خود را صریح بیان نمایند.
  در این جلسه آقایان دکتر رضایی، دکتر کریمی،آسوده، کریمخان زند، دکتر چایچی، دکتر ضرابیه و کیایی و خانم نوحی نظرات خود را در خصوص مسایل مبتلابه صنعت بیمه بیان داشتند.
   

   
  نظرات کاربران