در حال بارگذاری ...
 • دکتر کریمی: افزایش ضریب  نفوذ  نیازمند عزم ملی است

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران افزایش ضریب نفوذ بیمه را از وظایف صنعت بیمه در کشور عنوان کرد و  دستیابی به این هدف بزرگ را نیازمند عزم ملی دانست.

  به گزارش روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران، دکتر سیدمحمد کریمی روز سه شنبه در جلسه شورای عمومی سندیکا که با حضور دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد، حضور وی را در سندیکا را باعث تقویت بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: حضور وزیر اقتصادی و دارایی در جمع مدیران عامل شرکت های بیمه به معنای آن است که دولت می خواهد از بخش خصوصی حمایت کند.
  وی همچنین از وزیر امور اقتصادی و دارایی درخواست کرد که با توجه به اینکه در کشورهای موفق در حوزه بیمه از این صنعت مالیات ارزش افزوده دریافت نمی شود، ادامه داد: با توجه به اینکه 10 میلیون موتورسیکلت در کشور فاقد بیمه نامه شخص ثالث هستند، عدم دریافت مالیات از بیمه نامه ها، باعث ارزان شدن آن می شود و موتورسواران که عمدتا اقشار کم درآمد هستند نیز ترغیب خواهند شد تا نسبت به خرید بیمه نامه اقدام کنند.
  دکتر کریمی موضوع مالیات بر ارزش افزوده بر بیمه نامه های عمر و زندگی و ماده 38 تامین اجتماعی را از دیگر مسایل مهم صنعت بیمه دانست و خواهان توجه دولت به این دو مقوله شد.
  وی با تاکید براینکه صنعت بیمه تاکنون ریالی از بانک ها وام دریافت نکرده است، تصریح کرد: همین موضوع کمک شایانی به دولت و اجزای آن می کند.
  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران همچنین با اعلام آمادگی سندیکای بیمه گران ایران برای اجرای صحیح و دقیق وظایفی که به موجب قانون برنامه توسعه مبنی بر کاهش تصدی گری بیمه مرکزی می تواند به این نهاد صنفی واگذار شود؛ از وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان رییس مجمع بیمه مرکزی درخواست کرد که این موضوع در دستور کار این وزارتخانه قرار گیرد.
  دکتر کریمی همچنین به  فعالیت شوراهای هماهنگی شرکت های بیمه در استان ها و لزوم توسعه و حمایت از آنها اشاره کرد و از دکتر دژپسند درخواست کرد که کارگروهی جهت بررسی موانع و ارایه پیشنهاداتی برای گسترش ضریب نفوذ بیمه در کشور با همکاری این وزارتخانه، بیمه مرکزی و سندیکا بیمه گران ایران تشکیل شود.
  گفتنی است، دکتر فرهاد دژپسند وزیراموراقتصادی و دارایی به همراه دکتر غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی و دکتر معمارنژاد معاون امور بانکی ، بیمه و شرکتهای دولتی وزیر اموراقتصادی و دارایی در نشست شورای عمومی سندیکا حضور یافتند که اعضای سندیکا طی  این نشست  صمیمی به بیان دغدغه ها، درخواست ها و دیدگاههای خود در جهت توسعه صنعت بیمه پرداختند.
  آقای دکتر دژپسند وزیر اموراقتصادی و دارایی نیز هدف خود از شرکت در جلسه شورای عمومی سندیکا را  شنیدن صدای بیمه گران عنوان نمود و از مدیران عامل شرکتهای بیمه خواست تا نظرات  خود را صریح بیان نمایند.
  در این جلسه آقایان دکتر رضایی، دکتر کریمی،آسوده،ضمیری، کریمخان زند، دکتر چایچی، دکتر ضرابیه و کیایی و خانم نوحی نظرات خود را در خصوص مسایل مبتلا به صنعت بیمه بیان داشتند.

   
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران