در حال بارگذاری ...
 • خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک

  بررسی راهکارهای افزایش ضریب نفوذ بیمه در استان مرکزی

  در همایشی با حضور جمعی از مسئولان، راهکارهای افزایش ضریب نفوذ بیمه در استان مرکزی بررسی شد.

  استاندار مرکزی در این همایش که در آستانه 13 آذر روز ملی صنعت بیمه برگزار شد، گفت: صنعت بیمه  با سابقه خوب و درخشان در کشور به عنوان ابزار مناسب برای کاهش خسارت ها، درد و رنج و مشکلات مردم در حوادث طبیعی و همچنین حوادث غیر طبیعی است ولی این صنعت آنطور که باید و شاید در بین مردم معرفی نشده است.

   آقازاده با بیان اینکه بیمه ضرورت و نیاز زندگی امروز ما می باشد، افزود: با معرفی خوب این صنعت زمینه گستره نفوذ آن را در بین مردم و آحاد جامعه را فراهم کنیم.

  وی با توجه به اینکه هراندازه که فرهنگ بیمه در استان و یا در کشور شکل بگیره به همان اندازه نیز آسایش و آرامش در جامعه بیشتر می شود، گفت: با یک برنامه ریزی دقیق تلاش شود تا ضریب نفوذ بیمه در استان افزایش یابد.

  دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران هم با بیان اینکه بیمه نقش موثر و سازنده ای در رفع مشکلات جامعه دارد، گفت: با برنامه ریزی مناسب می توان از میزان خسارت حوادث اجتناب ناپذیری مثل سیل و زلزله در جامعه کم کرد.

  کریمی با بیان اینکه گسترش فرهنگ بیمه در جامعه نیازمند تلاش جمعی مردم و مسئولان است، افزود: بایستی شرایط و آثار بیمه برای مردم تبیین شود تا هر چه بیشتر برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن تشویق شوند.

  زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هم گفت: در بحث بیمه اماکن و ساختمانها ضریب نفوذ استان خیلی مناسب نیست اما از متوسط کشوری وضعیت بهتری داریم و باید در روستاها که آسیب پذیری بیشتری دارند در آنها بیمه ترویج و تبلیغ بیشتری شود.

  ملکی رییس شورای هماهنگی بیمه استان هم گزارشی از وضعیت بیمه در استان ارائه کرد و گفت: ضریب نفوذ بیمه در استان یک و 53 صدم است که امیدواریم با همکاری و تلاش و پیگیری آن را افزایش دهیم.

  مقدسی نماینده شورای هماهنگی شرکت های بیمه استان هم به چالش های صنعت بیمه در استان اشاره کرد و افزود: نبود تبلیغات بیمه ای و دانش اندک بیمه ای مردم و مشکلات بیمه های درمانی از جمله چالش های پیش رو است.

  در پایان همایش از فعالان صنعت بیمه استان تجلیل شد.
  مطالب مرتبط

  تقدیر دبیرکل سندیکا از ابتکار شورای هماهنگی در استان مرکزی- دکتر کریمی: برگزاری چنین نشست هایی به استانهای دیگر هم توصیه می شود

  تقدیر دبیرکل سندیکا از ابتکار شورای هماهنگی در استان مرکزی- دکتر کریمی: برگزاری چنین نشست هایی به استانهای دیگر هم توصیه می شود

  دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران در همایش راهکار‌های افزایش ضریب نفوذ بیمه در استان مرکزی گفت: بیمه نقش موثر و سازنده‌ای در رفع مشکلات جامعه دارد.

  |

  نظرات کاربران