در حال بارگذاری ...
 • در گردهمایی اعضای کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی سندیکا چه گذشت؟

  در گردهمایی پایان سال اعضای کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی سندیکا که با حضور مدیران ارشد صنعت بیمه برگزار شد؛ روسای کمیسیون ها و دبیران کارگروه ها گزارش عملکرد سال 96 خود را ارائه داشتند و به تشریح برنامه های عملیاتی سال 97 پرداختند.

  در گردهمایی پایان سال اعضای کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی سندیکا که با حضور مدیران ارشد صنعت بیمه برگزار شد؛ روسای کمیسیون ها و دبیران کارگروه ها گزارش عملکرد سال 96 خود را ارائه داشتند و به تشریح برنامه های عملیاتی سال 97 پرداختند.

  به گزارش روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران،سیدمحمد علیپور در این نشست با اشاره به آنکه در سال 96  تمرکز اصلی فعالیتهای سندیکا بر روی مباحث فنی بوده است ضمن تقدیر از حضور موثر و منظم مدیران ارشد صنعت بیمه در جلسات این نهاد صنفی ، اظهار داشت: آنچه در سندیکا اتفاق افتاد حاصل زحمات اعضای کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی بوده و باعث افتخار است که  سندیکا محلی برای به نتیجه رسیدن این تلاش ها بوده است.

  دبیرکل سندیکای بیمه گران با اشاره به موضوع کنسرسیوم بیمه خودروهای صفرکیلومتر آنرا گامی مهم برای مبارزه با زمینه های فساد در این حوزه دانست و گفت:  بیمه خودروهای صفرکیلومتر در طی سال 96 وقت و انرژی فراوانی از سندیکا گرفت. نتایج خوبی هم داشته که البته برای تحقق کامل آن نیازمند اصلاح و هماهنگی بیشتری است. این اتفاق و اتحاد از مصادیق  کامل یک کار سندیکایی است و از شما مدیران ارشد صنعت بیمه انتظار می رود علل و عواملی که ناهماهنگی را دامن می زنند برطرف نمایید.

  علیپور افزود: یکی از کارهای خوب انجام شده موضوع  آئین نامه حاکمیت شرکتی است که کارگروه های حقوقی و مالی و کمیسیون های مربوطه اقدامات قابل توجهی داشته اند. اصلاحات لازم هم صورت پذیرفت.

   

   وی همچنین نظم بخشیدن به سوابق و مستندات داخلی سندیکا، صرفه جویی در هزینه ها و خرید یک ساختمان جدید را از سایر اقدامات انجام شده در طول سال 96 اعلام نمود و در تشریح اقدامات شاخص در کارگروه های تخصصی سندیکا گفت: حجم کارهایی که در کارگروه های اتومبیل و درمان انجام شد قابل ملاحظه است.کارگروه اتومبیل بابت تنظیم ، تصویب و اجرای آئین نامه های قانون جدید شخص ثالث  سال پرکاری داشته وهمچنین  کارگروه درمان در خصوص حل مشکلات این حوزه پیشنهادهای ارزشمندی به بیمه مرکزی ارائه داده که امید است به نتیجه برسد.

   

   دبیرکل سندیکا افزود: بحث مالیات بر ارزش افزوده نیز در کمیسیون مربوطه در مجلس به نتایج خوبی رسیده که امید است در صحن علنی مجلس و شورای نگهبان هم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

   

   

   وی خاطرنشان ساخت:  تشکیل شوراهای هماهنگی در سطح استانها،  شورای هماهنگی معاونان فنی و کارگروه روابط عمومی از سایر اتفاقات سال 96 بود که به ایفای نقش موثر این کارگروه و شوراها بسیار امیدواریم.

   

   دبیرکل سندیکا در خصوص دغدغه ضمانت اجرایی تصمیمات این نهاد صنفی گفت: بنظرم برای ضمانت اجرا به بخشنامه های غلیظ و شدید نیازی نیست. هماهنگی در اجرا می تواند بخش عمده  ضمانت اجرا را تأمین نماید.

   

   علیپور در ادامه از مدیران عامل شرکتهای بیمه خواست که  از فعالیت مدیران خود در کارگروه ها پشتیبانی کنند و در موضوع ثبات اعضای کارگروه همکاری نمایند.

   

   وی در پایان  ابراز امیدواری نمود صنعت بیمه  بعنوان صنعتی فاخر و آبرومند، مسیر توسعه و پیشرفت خود و خدمت شایسته به جنابعالی را با همدلی و همراهی اعضای سندیکا در طول سال 97 ادامه دهد.

   

   در ادامه گردهمایی اعضای کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی سندیکا محسن پورکیانی رئیس کمیسیون راهبردی سندیکا ضمن تشکر از زحمات یکساله اعضای حاضر در جلسه گفت: اگر سندیکا خروجی خوب و موثری داشته 70 درصد آن مرهون تلاشهای اعضای کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی است.

   

   مدیرعامل بیمه ایران افزود: کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی اتاق فکر سندیکا هستند و مدیران و کارشناسان حاضر در آن، هم در سندیکا و هم در سطح شرکتها می توانند تصمیم سازی کنند.

   

   

   سیدرسول تاجدار مدیرعامل بیمه البرز بعنوان عضو کمیسیون مالی سندیکا دیگر سخنران این گردهمایی بود.

   

   تاجدار دو موضوع  بیمه عمر و حسابداری آن و تنظیم صورتهای مالی شرکتها  بر اساس استانداردIFRS   را از موضوعات اصلی مطرح در کمیسیون مالی سندیکا عنوان نمود و گفت: نمایندگان سندیکا در کمیته تدوین صورتهای مالی نمونه  حضور دارند و امید است این صورتهای مالی نمونه را تا پایان سال 96 آماده نموده و در اختیار شرکتها قرار دهیم.

   

   این عضو شورای عمومی سندیکا افزود:  توانگری مالی  و مالیات ارزش افزوده از دیگر موضوعات مطرح در کمیسیون مالی سندیکاست  که به شکل خوبی پیش می رود.

   

   هادی اویارحسین رئیس کمیسیون فنی سندیکا هم در ادامه با اشاره به فعالیت های کمیسیون مربوطه  و روند کار آن گفت: .سندیکا هشت کارگروه فنی دارد. نتایج کارگروه ها به کمیسیون فنی می آید. در جلسات کمیسیون فنی با حضور دبیرکارگروه مربوطه درخصوص مصوبات آن کارگروه بحث و تبادل نظر شده و نتیجه نهایی به شورای عمومی سندیکا ارسال می شود. در شورای عمومی نیز تمام تلاش بنده آن است که مصوبات کارگروه ها به تصویب برسد.

   

   مدیرعامل بیمه پارسیان افزود:از دیگر وظایف کمیسیون فنی اظهار نظر درخصوص موضوعاتی است که بیمه مرکزی از سندیکا نظر می خواهد این بسیار ارزشمند است ودر واقع نهاد ناظر  غنای فنی سندیکا را پذیرفته است.

   

   اویارحسین  با اشاره به اهمیت نقش مدیران فنی در سلامت بازار بیمه گفت:  توصیه می کنم سمت و سوی کارمان آن باشد که شرکت ها فنی اداره شوند و صنعت بیمه فنی تصمیم بگیرد. درایت مدیرفنی بسیار مهم است که می تواند بازار بیمه را به سمت سلامت و مسیر درست سوق دهد. از همکاران در بخش فنی شرکتها استدعا دارم که همگی  تلاش کنیم تا کار علمی انجام دهیم.

   

   در گردهمایی پایان سال اعضای کمیسیون ها و کارگروه های تخصصی سندیکا ، علاوه بر روسای کمیسیون ها، دبیران کارگروه های تخصصی سندیکا نیز گزارش عملکرد سال 96 خود را ارائه نمودند.
  مطالب مرتبط

  کمیسیون مالی سندیکای بیمه گران ایران

  کمیسیون مالی سندیکای بیمه گران ایران

  به منظور کمک به تحقق اهداف، وظایف، برنامه های سندیکا، انجام امور کارشناسی و ایجاد هماهنگی در فعالیتهای بیمه ای، تعدادی از مدیران عامل و کارشناسان متخب با نظر و رای شورای عمومی در کمیسیون های تخصصی عضو می شوند. از ...

  |

  کمیسیون فنی سندیکای بیمه گران ایران

  کمیسیون فنی سندیکای بیمه گران ایران

  به منظور کمک به تحقق اهداف، وظایف، برنامه های سندیکا، انجام امور کارشناسی و ایجاد هماهنگی در فعالیتهای بیمه ای، تعدادی از مدیران عامل و کارشناسان متخب با نظر و رای شورای عمومی در کمیسیون های تخصصی عضو می شوند. از ...

  |

  انتصاب مدیرعامل و رییس هیات مدیره بیمه البرز

  انتصاب مدیرعامل و رییس هیات مدیره بیمه البرز

  هیات مدیره این شرکت محسن پورکیانی، نماینده وزارت امور اقتصادی و دارایی در هیات مدیره بیمه البرز را به عنوان مدیرعامل برگزید.   این گزارش حاکی است،‌ اعضای هیات مدیره شرکت بیمه البرز همچنین مجید علی پناهی، ...

  |

  نظرات کاربران