در حال بارگذاری ...
 • رونمایی از سامانه کاویس

  در جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه گران از سامانه جامع تجمیع و تخصیص اطلاعات خودرویی با عنوان اختصاری کاویس رونمایی شد.

  در جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه گران از سامانه جامع تجمیع و تخصیص اطلاعات خودرویی با عنوان اختصاری کاویس رونمایی شد.
  به گزارش روابط عمومی سندیکای بیمه گران، در ادامه اجرای طرح مشترک شرکت های بیمه جهت ساماندهی بیمه خودروهای صفرکیلومتر در جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه گران ایران از  سامانه تجمیع و تخصیص اطلاعات خودرویی با عنوان "کاویس" رونمایی شد.
  این سامانه که توسط مدیریت فناوری اطلاعات بیمه ایران طراحی شده است می تواند اطلاعات خودروهای صفرکیلومتر شرکت های مختلف خودروساز را تجمیع نماید و طی دستورالعمل مصوب سندیکا به شرکت های بیمه گر تخصیص دهد تا فرآیند صدور را انجام دهند.
  فتاحیانی مدیر فناوری اطلاعات بیمه ایران در جمع اعضای شورای عمومی سندیکا در توضیح عملکرد این سامانه بیان داشت: ورودی و خروجی این نرم افزار هماهنگ با پورتکل های خودرو سازان و بیمه گران طراحی شده است. هر شرکت بیمه می تواند اطلاعات سهم خود را واکشی کند و امکان گزارش گیری برای کل شرکت ها وجود دارد.
  وی خاطرنشان ساخت: بخش صدور بیمه نامه در این سامانه به طور کامل به شرکت بیمه گر منتقل می شود.
  همچنین فراشیانی مدیر بیمه های اتومبیل بیمه ایران نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر اطلاعات دو شرکت ایران خودرو  و سایپا در این سامانه جمع آوری می شود،  اظهار داشت: این برنامه قابلیت توسعه دارد و در فاز دوم تجمیع اطلاعات سایر شرکت های خودروساز و خودروهای وارداتی انجام می شود.
  گفتنی است ساماندهی بیمه خودروهای صفرکیلومتر با هدف حمایت از مصرف کننده در طی ماههای اخیر  با تلاش سندیکای بیمه‌گران و حمایت بیمه مرکزی پیگیری می شود. 

   
  مطالب مرتبط

  رئیس کل بیمه مرکزی:

نرخ شکنی به پیکره صنعت بیمه آسیب جدی وارد خواهد کرد
  رئیس کل بیمه مرکزی:

  نرخ شکنی به پیکره صنعت بیمه آسیب جدی وارد خواهد کرد

  داشبورد مدیریتی قدرتمند صنعت بیمه با نمایش نقاط ضعف و قدرت و همچنین آخرین وضعیت شرکت های بیمه می تواند زمینه ساز تحولی بزرگ در این صنعت باشد. دکتر غلامرضا سلیمانی که در نشست شورای عمومی سندیکای بیمه گران ...

  |

  نظرات کاربران