در حال بارگذاری ...
 • دبیرکل سندیکای بیمه گران:

  شرکت های بیمه در شرایط کنونی اقتصاد کشور انضباط خود را حفظ کنند

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با اشاره به شرایط کنونی اقتصاد کشور اظهار داشت: شرکت های بیمه بخصوص در مسایلی که مشکلات زیادی را برای این صنعت ایجاد کرده، مانند گذشته انضباط خود را حفظ کنند.

  به گزارش سندیکای بیمه گران ایران، سید محمد علیپور روز چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی معاونان فنی شرکت های بیمه با بیان اینکه معاونان فنی قلب عملیات بیمه گری در کشور هستند، تصریح کرد: معاونان فنی درشرکت های بیمه فرمانده عملیات بیمه گری آن  شرکت هستند و هرچقدر بتوان رویه ها و نظرات معاونان فنی شرکتها را منسجم و یکپارچه کرد، قطعا باعث ارتقای سطح بیمه گری در کشور خواهد شد.
  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با اشاره به اینکه صنعت بیمه در این برهه زمانی با مسائل مهمی روبروست، گفت: باید با همفکری و راهنمایی متخصصان صنعت بیمه، مشکلات را بررسی کرد  و راه حلهای مناسب برای حل آنها اتخاذ نمود.
  وی با بیان اینکه دو موضوع بیمه های شخص ثالث و تکمیلی درمان از مهمترین مشکلات کنونی صنعت بیمه کشور هستند، افزود: در سندیکا و شرکت های بیمه این موضوعات به دقت در حال بررسی است و در بسیاری از جلسات سندیکا با شرکت ها، بیمه مرکزی و حتی مجلس شورای اسلامی این موضوع مطرح شده است.
  علیپور با بیان اینکه شرکت های بیمه در بیمه شخص ثالث با توجه به افزایش قیمت قطعات، خدمات و  خودروها، با مشکلاتی مواجه شده اند، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تجدیدنظردر حق بیمه ها احتمالا تاپایان سال جاری میسر نیست، لذا خود شرکتها باید با مدیریت دقیق تر مانع از زیان بیشتر در بیمه شخص ثالث بشوند.
  وی با بیان اینکه خسارت مالی حدود 25 تا 30 درصد خسارتهای بیمه شخص ثالث را در بر می گیرد، اظهار داشت: با تغییراتی که در قیمتها از ابتدای سال جاری تا کنون رخ داده است، شرکت های بیمه باید با هماهنگی و انضباط بیشتر در کاهش آثار منفی ناشی از زیان افزایش قمیتها بکوشند.
  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با طرح این مطلب که می توان بیمه نامه هایی که سرمایه بیمه شده بالایی دارند و مدت بیمه نامه به پایان نرسیده را از دیگر بیمه های خرد جدا کرد و با بیمه گذاران کلان وارد مذاکره برای افزایش مبلغ بیمه شده براساس نرخهای جدید شد، اظهار کرد: بیمه نامه هایی که مدت زیادی از آن مانده باید اصلاح شود تا اگر خسارتی ایجاد شد، اختلافی بین شرکت بیمه و بیمه گذار رخ ندهد.
  علیپور همچنین درباره مشکلات شرکت های بیمه در حوزه درمان نیز اظهار داشت: با روشی که وزارت بهداشت در سال های اخیر پیش گرفته، توان مالی مردم با هزینه های درمان تکمیلی فاصله زیادی پیدا کرده است. با طرح تحول سلامت، پزشکان و بیمارستان ها در حاشیه امن قرار گرفتند و مضافاً اینکه ضریب خسارت درمان هم بسیار افزایش یافته است.
  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران گفت: اگر مشکلات بیمه های تکمیلی درمان و شخص ثالث که بیش از60 درصد پرتفوی صنعت بیمه را تشکیل می دهند حل نشود، اختلالات جدی در صنعت بیمه ایجاد خواهد شد.
  براساس این گزارش در پایان این جلسه هیات رییسه شورای هماهنگی معاونان شرکت های بیمه با اکثریت آرا انتخاب شدند.
  معاونان شرکت های بیمه، آقایان پرویزموگویی معاون فنی، اموال و مسئولیت شرکت بیمه کارآفرین را به عنوان رییس و احمد صفرزاده معاون فنی بیمه البرز را به عنوان نایب رییس شورای هماهنگی معاونان فنی شرکتهای بیمه  انتخاب کردند.
  مطالب مرتبط

  شورای هماهنگی معاونان فنی شرکتهای بیمه

  شورای هماهنگی معاونان فنی شرکتهای بیمه

  سندیکای بیمه گران ایران در چارچوب ساختار ستادی خود از همکاری و کمکهای فنی و تخصصی مدیران و کارشناسان شرکتهای بیمه عضو بهره می برد. تمامی مدیران تخصصی رشته ها مختلف بیمه ای و سایر بخش های شرکتهای بیمه در قالب کارگروه های ...

  |

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران: 

بدهی سایپا به شرکت ها بیش از سود سالیانه صنعت بیمه است 
  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران:

  بدهی سایپا به شرکت ها بیش از سود سالیانه صنعت بیمه است 

  دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران با از عدم پرداخت بدهی توسط سایپا به شرکت های بیمه ابراز تاسف کرد و گفت: بدهی سایپا به شرکت ها بیش از سود سالیانه صنعت بیمه است. سود شرکتهای بیمه در سال گذشته 850 میلیارد تومان بوده است در حالی که رقم بدهی سایپا به صنعت بیمه بیش از 1000 میلیارد تومان ...

  |

  علیپور: شوراهای هماهنگی استانی در حوادث نوروز نقش خود را به خوبی ایفا کردند

  علیپور: شوراهای هماهنگی استانی در حوادث نوروز نقش خود را به خوبی ایفا کردند

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران از شرکت های بیمه خواست تا برای کاهش آلام مردم در حادثه سیل اخیر تلاش بیشتری کنند و گفت: شوراهای هماهنگی استانی در حوادث نوروز نقش خود را به خوبی ایفا کردند.

  |

  نظرات کاربران