در حال بارگذاری ...
 • استان اردبیل؛ حرکت به سوی تخصصی شدن آرای دادگاه های راهور

  شورای هماهنگی بیمه های بازرگانی استان اردبیل حرکت به سمت تخصصی شدن آرای دادگاه های راهنمایی و رانندگی را در دستور کار دارد.

  به گزارش روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران، فرهنگ جوادی رییس شورای هماهنگی بیمه های بازرگانی استان اردبیل با اشاره به اینکه جلسات متعددی با مسئولان قضایی برای آشنایی با قوانین و مقررات بیمه برگزار شده است، گفت: سعی می کنیم در سال 97 بهترین تعامل را با دادگاهها جهت افزایش کیفیت و دقت آراء مربوط به دعاوی بیمه ای داشته باشیم.

  شورای هماهنگی شرکت های بیمه استان اردبیل در شهریورماه سال 96 با انجام انتخابات و با حضور تمامی شرکت های بیمه فعال در این استان، آغاز به کار کرد.

  در گزارش عملکرد این شورا آمده است در این مدت و در راستای ارتقاء و تعالی فرهنگ بیمه در بین متولیان امر، نشست های تخصصی و جلسات هماهنگی بسیاری با دستگاه های ذیربط در استان برگزار شد. یکی از اقدامات صورت گرفته در این زمینه، برگزاری همایش یک روزه طرح بیمه همگانی مسکن های شهری و روستایی در استان اردبیل و ارایه طرح های نوین بیمه ای با حضور شهرداران و فرمانداران، بخشداران و دهیاران این استان بود. که این همایش با حضور مسئولان و دست اندرکاران استان اردبیل و با توجه به اهمیت و لزوم استفاده عام از این صنعت در کاهش ریسک و تداوم آرامش برگزار شد.

  همچنین باهدف ایجاد  بسترهای لازم برای ترویج فرهنگ بیمه در میان اقشار مختلف جامعه ؛ همایشی با همکاری شورای هماهنگی ، بنیاد مسکن، نظام مهندسی، اداره کل راه و شهرسازی و صداوسیمای استان اردبیل برگزار شد که در این مراسم حجت الاسلام سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان، اکبر بهنام جو استاندار اردبیل، فرماندار، مدیران کل صداوسیما، ادارات و سازمان ها  و  روش های  شعب شرکت های بیمه فعال تر استان حضور داشتند.

  یکی دیگر از اقدامات شورای هماهنگی استان اردبیل، تهیه بروشوری برای مسافران ایام نوروز سال 97 بود که در آن مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی و نمازخانه های فعال، نقاط و مقاطع حادثه خیز استان اردبیل و توصیه های ایمنی به همراه آدرس 18 نمایندگی فعال شرکت های بیمه مشخص شده بود.

  همچنین در برنامه شورای هماهنگی شرکت های بیمه برای سال 97 توسعه آموزش همگانی، عمومی، صنفی، افزایش و گسترش نظارت بر قوانین جاری و تقویت آموزش درون سازمانی در صنعت بیمه به عنوان سه محور اصلی عنوان شده است.

  تدوین آیین نامه داخلی و اجرایی، برگزاری جلسه با متولیان فرهنگی و اجتماعی بخصوص آموزش و پرورش و ارشاد اسلامی استان برای ایجاد راهکارهای مناسب افزایش و توسعه فرهنگ بیمه، برنامه ریزی برای حضور گسترده در صداوسیمای مرکز اردبیل برای آموزش، ارتقاء و توسعه فرهنگ بیمه در میان اقشار مختلف جامعه از جمله برنامه های آتی این شورا عنوان شده است.

  تهیه بروشور مناسبتی برای سنین پایه، حضور در مناسبت های اجتماعی به عنوان حامی مالی با شعار هر نفر یک بیمه عمر و انتخاب شعارهای مناسب و آموزش همگانی، حضور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان و اخذ مصوبه برای حضور فعالان صنعت بیمه در مدارس، آموزشگاه ها و الزامی شدن به صدا درآمدن زنگ بیمه در استان اردبیل از دیگر برنامه های این شورا است.

  شورای هماهنگی شرکت های بیمه استان اردبیل همچنین آموزش روحانیون و استفاده از پتانسیل آنها در امر ترویج فرهنگ بیمه در مساجد و معابر شهری و روستایی با هماهنگی دفتر امام جمعه و امور روحانیون، برگزاری کارگاه های آموزشی به مناسبت های مختلف با استفاده از پتانسیل مدیریت امور اجتماعی استانداری را در دستور کار دارد.

  برگزاری همایش های منطقه ای، انگیزشی و آموزشی برای دهیاران و بخشداران بصورت شهرستانی با هماهنگی فرمانداری ها، استفاده از پتانسیل و امکانات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و برگزاری کلاس های آموزش برای نمایندگان و پرسنل شرکت های بیمه درجهت افزایش ضریب نفوذ بیمه در استان از دیگر موارد در دستور کار شورای هماهنگی شرکت های بیمه استان اردبیل است.

  گفتنی است از جمله اقداماتی که قرار است در سال 97 انجام شود می توان به پیگیری حذف نقاط حادثه خیز و پر تصادف جاده های استان با استفاده از ظرفیت های قانونی معاونت پیشگیری از جرم دادگستری استان، برگزاری کلاس های آموزشی برای پرسنل پلیس راهور استان برای آشنایی با قوانین جدید بیمه و گسترش همکاری های فیمابین اشاره کرد.

  همچنین فعال سازی کارگروه های شورای هماهنگی در جهت ارتباط هرچه بیشتر شرکت های بیمه در سطح روسا و کارشناسان، تمرکز و برنامه ریزی برای ترویج بیشتر فرهنگ خرید بیمه عمر در میان اقشار مختلف و پیگیری از مقامات تصمیم گیر استان درباره اجباری شدن خرید بیمه تضمین کیفیت ساخت بیمه های مهندسی برای سازندگان ابنیه از موارد اعلامی در برنامه سال 97 شورای هماهنگی بیمه های استان اردبیل است.
  مطالب مرتبط

  بازتاب خبری گردهمایی سراسری شوراهای هماهنگی استانها

  بازتاب خبری گردهمایی سراسری شوراهای هماهنگی استانها

  دومین گردهمایی سراسری شوراهای هماهنگی استانها روز سه شنبه 27 آذرماه به میزبانی سندیکای بیمه گران ایران با حضور مدیران ارشد صنعت بیمه و اصحاب رسانه برگزار شد. در ادامه بازتاب خبری این گردهمایی  را می خوانید: ...

  |

  افزایش وحدت رویه مابین شعب چهارمحال و بختیاری با تشکیل شورای هماهنگی

  افزایش وحدت رویه مابین شعب چهارمحال و بختیاری با تشکیل شورای هماهنگی

  رییس شورای هماهنگی شرکت های بیمه در استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سال 97 به دنبال هماهنگی بیشتر برای جلوگیری از نرخ شکنی هستیم، گفت: در سال 96 برای رسیدگی دقیق تر به پرونده های خسارات و دیه ها جلسات هماهنگی متعددی  با مسئولین دادگستری، نیروی انتظامی و پزشکی قانونی ...

  |

  اجرای برنامه های آموزشی توسط شورای هماهنگی خراسان شمالی

  اجرای برنامه های آموزشی توسط شورای هماهنگی خراسان شمالی

  همکاری با سازمانهای مرتبط با مسائل ترافیکی و حوادث رانندگی،گسترش فرهنگ بیمه ای و آموزش کارشناسان بیمه جهت هماهنگی و وحدت رویه در پرداخت خسارات از مهمترین اقدامات شورای هماهنگی بیمه های استان خراسان شمالی است.

  |

  نظرات کاربران