در حال بارگذاری ...
 • استان اصفهان؛ تلاش برای گسترش فرهنگ بیمه

  شورای هماهنگی شرکت های بیمه استان اصفهان در سال گذشته اقدام به تشکیل کارگروه های تخصصی در سطح کارشناسان آماری، خسارت درمان، خسارت بدنی اتومبیل، رفاه کارکنان، آموزش نمایندگان برای ایجاد رویه و تعامل سازنده و ارتقای سطح تخصص، دانش و شناخت فرصت ها و تهدیدها و رسیدن به راهکارهای مناسب جهت رفع موانع و مشکلات کرده است.

  به گزارش روابط عمومی سندیکای بیمه گران  ایران، محمدشفیع برومند رییس شورای هماهنگی شرکت های بیمه اصفهان با اعلام این مطلب و اشاره به تلاش های صورت گرفته برای انجام اقدامات مشترک با سایر نهادها از جمله شهرداریها در راستای تقویت فرهنگ بیمه ، از برگزاری همایشی یک روزه جهت آموزش تکنیک ها و شبکه فروش برای بازاریاب ها و نمایندگی های استان اصفهان خبر داد.

  همچنین شورای هماهنگی شرکت های بیمه استان اصفهان برای سال 97 اعلام کرد به منظور افزایش دقت قضات و عوامل قضایی در صدور آراء مربوط به حوادث و پرونده های مرتبط با شرکتهای بیمه ، جلوگیری از تضییع حقوق بیمه گران و همچنین شناسایی و برخورد با جاعلین و سوء استفاده کنندگان از بیمه نامه ها، از طریق برگزاری جلسات هم اندیشی و آموزشی با مسئولین قضایی و سازمان پزشکی قانونی استان و شهرستانها  تلاش می کند.

  تعامل هرچه بیشتر با مسئولین و کارشناسان نیروی انتظامی و راهور استان و شهرستانها به طرق مختلف به منظور پیشگیری و شناسایی تصادفات ساختگی، ایجاد هماهنگی هرچه بیشتر بین شرکتهای بیمه در راستای کاهش رقابت های ناسالم و جلوگیری از رفتارهای غیرحرفه ای در عرصه رقابت از دیگر برنامه های اعلامی این شورا برای سال جاری است.

  برگزاری جلسات با حضور مسئولین عالی رتبه استانی و شهرستانی به منظور جلب همکاری ها و مساعدت های آنها در امور بیمه گری بخصوص در راستای توسعه فرهنگ بیمه و تبیین نقش بیمه در ابعاد مختلف جامعه ، شناسایی نقاط قوت و ضعف صنعت بیمه و تلاش همه جانبه درجهت رفع مشکلات از طریق کارگروه های ویژه رشته های مختلف بیمه ای از جمله برنامه های اعلامی شورای هماهنگی اصفهان است.

  شورای هماهنگی اصفهان همچنین قصد دارد از طریق کارگروه رفاهی با اقداماتی مانند انعقاد تفاهم نامه با مراکز مختلف رفاهی و تجاری به منظور بهره مندی از تخفیفات؛ امکانات بهتری برای فعالان حوزه صنعت بیمه استان اصفهان فراهم آورد.

  تشکیل مرکز آمار استانی از دیگر برنامه های این شورا است. به نحوی که شرکت های بیمه استان آمار عملکرد خود را به صورت فصلی ارائه و پس از جمع بندی  موقعیت هریک از شرکت ها در استان مشخص شود تا مدیران بتوانند در راستای برنامه های خود از آن استفاده کنند.

  رسیدگی به نابسامانی های موجود در حوزه شبکه فروش شرکت های بیمه و رفع مشکلات این حوزه از طریق کارگروه ویژه امور نمایندگان با هماهنگی انجمن های صنفی نمایندگان استان، شناسایی و پیگیری تخلفات بیمه ای و یا بدهکاران بزرگ بیمه ای و اطلاع رسانی و هماهنگی لازم میان شرکت های بیمه به منظور جلوگیری و مقابله با سوء استفاده اینگونه اشخاص از جمله برنامه های اعلام شده شورای هماهنگی شرکت های بیمه استان اصفهان است.

  در نهایت این شورا قصد دارد در سال جاری تعامل با دستگاههای اجرایی استان و شهرستانها به ویژه با پلیس، قضات  و شهرداری ها جهت دفاع از حقوق شرکتهای بیمه و معرفی صحیح صنعت بیمه و عملکرد آن به منظور ترویج و ارتقاء فرهنگ بیمه در جامعه و زمینه سازی برای توسعه آموزش های علمی و فنی در حوزه های تخصصی بیمه و بازاریابی برای کارشناسان و نمایندگان بیمه در سطح استان را در اولویت فعالیت های خود قرار دهد.
  مطالب مرتبط

  بازتاب خبری گردهمایی سراسری شوراهای هماهنگی استانها

  بازتاب خبری گردهمایی سراسری شوراهای هماهنگی استانها

  دومین گردهمایی سراسری شوراهای هماهنگی استانها روز سه شنبه 27 آذرماه به میزبانی سندیکای بیمه گران ایران با حضور مدیران ارشد صنعت بیمه و اصحاب رسانه برگزار شد. در ادامه بازتاب خبری این گردهمایی  را می خوانید: ...

  |

  افزایش وحدت رویه مابین شعب چهارمحال و بختیاری با تشکیل شورای هماهنگی

  افزایش وحدت رویه مابین شعب چهارمحال و بختیاری با تشکیل شورای هماهنگی

  رییس شورای هماهنگی شرکت های بیمه در استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در سال 97 به دنبال هماهنگی بیشتر برای جلوگیری از نرخ شکنی هستیم، گفت: در سال 96 برای رسیدگی دقیق تر به پرونده های خسارات و دیه ها جلسات هماهنگی متعددی  با مسئولین دادگستری، نیروی انتظامی و پزشکی قانونی ...

  |

  اجرای برنامه های آموزشی توسط شورای هماهنگی خراسان شمالی

  اجرای برنامه های آموزشی توسط شورای هماهنگی خراسان شمالی

  همکاری با سازمانهای مرتبط با مسائل ترافیکی و حوادث رانندگی،گسترش فرهنگ بیمه ای و آموزش کارشناسان بیمه جهت هماهنگی و وحدت رویه در پرداخت خسارات از مهمترین اقدامات شورای هماهنگی بیمه های استان خراسان شمالی است.

  |

  نظرات کاربران