در حال بارگذاری ...
 • برگزاری اولین شورای عمومی در سالن جلسات سندیکای بیمه گران ایران

  دویست و هشتاد و هشتمین جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه گران در تاریخ 28 شهریور ماه با حضور دکتر قوامی معاون وزیر اقتصاد و دارایی، مهندس بهزاد پور رئیس کل بیمه مرکزی ج.ا.ایران و مدیران عامل موسسات صنعت بیمه کشور در سالن جلسات سندیکای بیمه گران ایران برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران، در این نشست که به مناسبت گشایش ساختمان جدید سندیکای بیمه گران ایران برگزار شده بود، دکتر سید محمد کریمی با تقدیر از حضور مدیران ارشد اقتصادی و بیمه ای به تشریح عملکرد سندیکا پرداخت و خاطرنشان کرد: صنعت بیمه در شرایط حاضر به درک متقابل دستگاه های اجرایی نیاز دارد و رفتار نهادهای قانونگذار باید به گونه ای باشد که منافع بیمه گران و بیمه گذاران حفظ شود.

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با ارائه گزارش تفصیلی از فعالیت صنعت بیمه در راهپیمایی بزرگ اربعین از تلاش تمامی دست اندرکاران قدردانی کرد و افزود: منابع صنعت بیمه در خدمت امنیت افزایی و اطمینان آفرینی آحاد جامعه است که باید از این گنجینه ارزشمند صیانت شود.

  دکتر سید محمد کریمی ضمن تقدیر از مدیران اسبق و دبیرکل پیشین سندیکای بیمه گران ایران، توسعه این نهاد صنفی باسابقه در صنعت بیمه را محصول یک تفکر توسعه گرایانه دانست و گفت: صنعت بیمه در مسیر بلوغ کامل و شکوفایی قرار دارد و با توجه به سرمایه های انسانی کارآمد و بهره گیری از علم و فناوری روز دنیا به زودی جایگاه ویژه خود را در اقتصاد کلان کشور تثبیت خواهد کرد.

  وی با ابراز نگرانی از برخی عوارض غیر اصولی، ضمن تشکر از مساعدتهای وزیر محترم اقتصادی و دارایی و رئیس کل محترم بیمه مرکزی، خواستار همراهی بیشتر دولت و مجلس شد.

  در ادامه آقای مهندس شریفی، رئیس شورای عمومی سندیکا با قدردانی از نگاه مثبت وزارت اموراقتصادی و دارایی به صنعت بیمه، اظهار داشت: رفع چالش ها در گرو همدلی تمامی ارکان اقتصادی کشور است و به همین خاطر صنعت بیمه باید در مباحث مرتبط با تعیین نرخ حق بیمه متناسب با کیفیت ریسک ها مشارکت فعال داشته باشد.

  مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران از گسترش نظارت دیجیتال در کنار تقویت کارگزاران و شبکه سنتی فروش صنعت بیمه به عنوان راهکارهای توسعه ای یاد کرد و افزود: ایجاد فضای سالم برای رقابت برابر شبکه فروش سنتی و دیجیتال از ماموریت های مهم شرکت های بیمه به شمار می رود.

  در ادامه نشست دکتر مسعود بادین رئیس هیات رئیسه سندیکا در مورد لزوم توجه سازمان های ذیربط به امر جاده سازی، بویژه حذف نقاط حادثه خیز جاده ای در جهت کاهش حوادث و تلفات و دیگر مباحثی با محوریت نظیر: نقش آفرینی صنعت بیمه در تصمیم سازی ها، رفع چالش های موجود، تقویت نظارت دیجیتال، ضرورت کاهش ضریب خسارات و بهبود فضای کسب و کار بیمه ای به طرح دیدگاه های خود پرداختند.

  در ادامه این نشست مهندس مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی ج.ا.ایران در مورد مراسم راهپیمایی اربعین فرمودند: پوشش بیمه ای ۸۲۵ مورد بستری در خاک عراق و ۲۸۳ مورد در ایران،  در کنار درمان سرپایی بیش از 3700 نفر از زائران و نیز اختصاص حدود 900 سرویس آمبولانسی برای ارایه خدمت به مردم، گوشه ای از خدمات گسترده صنعت بیمه در همایش اربعین به شمار می رود.

  رئیس کل بیمه مرکزی با ابراز تاسف از فوت یکصد و شانزده تن از هموطنان در این همایش فرا ملی، تعداد جانباختگان بر اثر حادثه را ۳۷ مورد عنوان کرد و اظهار داشت: خدمات بیمه ای در خاک عراق با تعامل گسترده شرکت های بیمه ایرانی و خدمات رسانی متنوع آنان بدون هیچگونه حاشیه ای در اختیار عزاداران حسینی قرار گرفته است.

  ایشان خاطرنشان کردند: اهداف و وظایف سندیکای بیمه گران ایران به نوعی مکمل ماموریت های بیمه مرکزی است و تعامل سازنده این دو مجموعه می تواند زمینه توسعه صنعت بیمه را فراهم کند.

  مهندس بهزاد پور با برشمردن مسئولیت های نهاد ناظر و سایر ارکان صنعت بیمه در چشم انداز سند تحول کلان کشور، مبارزه با فساد را از اصلی ترین برنامه های بیمه مرکزی اعلام کرد و گفت: تحول دیجیتال، توسعه خدمات بیمه ای، نظارت موثر و هوشمند، کاهش تصدی گری و مردمی سازی صنعت بیمه از دیگر اهداف پیش بینی شده نهاد ناظر صنعت بیمه به حساب می آید.

  رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود، پرداخت خسارات سریع و به دور از تشریفات رایج را از مصادیق بارز فرهنگسازی بیمه ای عنوان کرد و اظهار داشت: تقویت اعتماد و باور عمومی یک اصل مهم است که سندیکای بیمه گران ایران در این خصوص نقش مهمی را بر عهده دارد.

  ایشان در بخش دیگری از بیانات خود از ارکان صنعت بیمه خواست که پرقدرت تر از قبل با تمرکز بر محورهای « رسیدگی به حوادث رانندگی» ،« ارایه خدمات بهتر به مردم در رشته بیمه درمان»  و «کمک به ساخت مسکن اجتماعی»  در راستای پیشبرد اهداف کلان دولت و در چارچوب مطالبات مردمی حرکت کنند.

  در ادامه این نشست دکتر هادی قوامی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی با قدردانی از خدمات گسترده صنعت بیمه در همایش بزرگ اربعین به اهمیت نقش صنعت بیمه در رفاه اجتماعی اشاره کرد و افزود: مجلس و دولت با هم اندیشی و رایزنی، مراقبت می کنند تا بار عوارض یا مالیات اضافی به صنعت بیمه کمتر شود.

  ایشان خاطرنشان کردند: پیاده سازی نظام حاکمیت شرکتی به خصوص در حوزه شفافیت اقتصادی یک ضرورت غیرقابل انکار است.

  معاون وزیر اقتصاد، استقرار نظام شایسته سالاری را نقطه پایان چالش های مدیریتی عنوان کرد و گفت: کاهش انحرافات، تخلفات و حواشی دیگر در گرو تقویت بخش نظارت و راه اندازی سامانه واحد نظارت هوشمند است.

  دکتر قوامی در پایان تنوع محصولات بیمه را  جاذبه صنعت بیمه توصیف کرد و اظهار داشت: رفتار صنعت بیمه باید کارآفرینانه و همراه با دید توسعه گرایانه باشد.

  گفتنی است در پایان این نشست با اهدای لوح سپاس از دست اندرکاران طراحی و ساخت مجموعه جدید سندیکای بیمه گران ایران قدردانی شد.

   
  نظرات کاربران