در حال بارگذاری ...
 • پیام تبریک دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران به مناسبت نوروز 1401

   

   

  به‌نام خداوند بخشنده مهربان

   

                                                                                                                                                           یا مقلب القلوب و الابصار            یا مدبراللیل و النهار     

                                                                                                                                                           یا محول الحول و الاحوال            حول حالنا الی احسن الحال

   

  بهار یکی از باشکوه‌ترین جلوه‌های خداوندی در جهان هستی است که با درک عمیق آن، می‌توان پیام عشق و رویش را در فراخوان مهر و دوستی از جمال پروردگار به تماشا نشست. با دیدن بهار، درمی‌یابیم که فصل دگرگونی طبیعت، جلوه‌گری‌های لایزال الهی را در جای جای این هستی بی‌کران به قدرت‌نمایی پرداخته و سرچشمه رحمت و محبت بی‌دریغش را بر ما جاری ساخته است؛ و چه شایسته‌است دریابیم تمامی این نشانه‌ها تنها برای آن است که اگر ما عظمت الهی را فراموش کنیم او همچنان به ما عزت بخشیده و هیچ‌گاه فراموشمان نخواهد کرد و ما نیز باید نیک بدانیم؛ همان‌گونه که در دعای تحویل سال، از خالق هستی تمنای تغییر حالمان را به بهترین حال‌ها می‌نماییم، فراموش نکنیم که همواره تحول در حال و احوالمان را باید از خود آغاز کنیم و به‌سوی تحول اخلاقی و کمال انسانیت و خلوص در عبودیت آفریننده مهربان بشتابیم که این تحول متضمن سعادت و سلامت روح و جسم است.

  در سالی که گذشت سندیکای بیمه‌گران ایران به‌عنوان بزرگترین تشکل صنفی در صنعت بیمه توانست علیرغم مشکلات و چالش‌های عمده ناشی از تحریم‌های ظالمانه با بهره‌مندی از تلاش‌های بی‌دریغ و ساختارمند اعضای خود شامل شورای عمومی، هیئت رئیسه، کمیسیونها، کارگروه ها، شوراهای استانی و کارکنان صدیق و دلسوز در فضای کرونایی کشور، با تعامل و همکاری و مساعدت نهاد ناظر در عین صفا و صمیمیت، کارنامه درخشانی را به یادگار بگذارد که ذیلا به طور مختصر بدان اشاره می‌گردد.

  الف) با درود به روان پاک جمعی از بهترین و شریف‌ترین همکاران در صنعت بیمه که بر اثر ابتلا به ویروس منحوس کرونا، در راه خدمت به مردم عزیز کشورمان به لقاءالله پیوستند، با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به تأمین واکسن کرونا برای واکسیناسیون تمامی فعالین صنعت بیمه در راستای صیانت و حفاظت از سلامت کارکنان شریف این صنعت اقدام گردید.

  ب) تلاش‌های بی‌وقفه ای در راستای تحقق مصوبات ارزشمند شورای عمومی، هیئت رئیسه، کمیسیون‌ها،  شوراهای استانی و کارگروه‌ها در چارچوب مقررات اساسنامه سندیکا صورت پذیرفت.

  ج) تدوین سند راهبردی سه ساله و رونمائی آن در شورای عمومی و ارتقاء جایگاه شوراهای هماهنگی مدیران شرکت‌های بیمه در استان‌ها.

  د) پیگیری‌های مستمر در جهت صیانت از حقوق قانونی و صنفی مؤسسات بیمه‌ای عضو سندیکا در مراجع ذیصلاح و تعامل و هماهنگی هدفمند با دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه.

  هـ) ایجاد ارتباط منطقی و تعامل مؤثر سندیکا با قوه قضاییه که منتج به نتایج ارزشمندی گردیده است.

  و) ارائه پیشنهادهای منطقی و کاربردی سندیکای بیمه‌گران ایران به نمایندگان محترم و کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی و بذل توجه نمایندگان محترم مجلس به نظرات سندیکا در خصوص موضوعات مختلف صنعت بیمه.

  ز) رفع مشکلات مؤسسات بیمه در ارتباط با ماده ۳۸ قانون تأمین اجتماعی که سال‌ها موجب دل‌مشغولی و نگرانی مؤسسات بیمه عضو سندیکا بود و همچنین حل و فصل مشکلات بیمه‌ای نمایندگان بیمه که با انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان تأمین اجتماعی به سرانجام رسید.

  اینک در آستانه سال جدید، بر خود فرض می دانم ضمن عرض تبریک فرا رسیدن نوروز باستانی، که در سال پیش رو تقارن یافته با استقبال از بهار قرآن، مراتب سپاس و حق‌شناسی خود را به تک‌تک همکاران ارجمند و خانواده محترمشان که در طول سال گذشته با همراهی و پشتیبانی‌های بی‌دریغ خود، نقشی والا و ارزشمند را در انجام رسالت و تحقق اهداف سندیکا ایفا نموده‌اند، اعلام داشته و از خداوند متعال برای همگان بویژه خدمتگزاران مردم در صنعت بیمه اعم از بیمه گران پرتلاش، مدیران و همکاران ساعی شرکتهای بیمه، شبکه گسترده فروش، کارگزاران، نمایندگان، بازاریابان، بخصوص بازاریابان زحمت کش بیمه های زندگی، ارزیابان ریسک و خسارت، آکچوئرها و تمامی عوامل دست اندرکار بیمه در سایه تعاملات خوب با نهاد ناظر و هدایتهای عالمانه وزیر محترم اقتصاد و معاونت بانکی و بیمه ای وزارتخانه سال‌ پر خیر و برکت، توأم با سلامت، سعادت، سرور و سربلندی در سایه حضرت ولی‌عصر ارواحناالفداء آرزو  نمایم.

   

   

   

   

  دکتر سید محمد کریمی

  دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران
  نظرات کاربران