در حال بارگذاری ...
 • روزنامه مردم سالاری

  تشدید نظارت شرکت‌های بیمه بر پرداخت خسارت درمان

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران از طرح مشترک شرکت‌های بیمه برای تشدید نظارت بر بیمه‌های تکمیلی درمان خبر داد تا با این شیوه 1500 میلیارد ریال در پرداخت خسارت شرکت‌ها در این رشته صرفه جویی شود.

  دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران از طرح مشترک شرکت‌های بیمه برای تشدید نظارت بر بیمه‌های تکمیلی درمان خبر داد تا با این شیوه 1500 میلیارد ریال در پرداخت خسارت شرکت‌ها در این رشته صرفه جویی شود. به گزارش سندیکای بیمه گران ایران، سیدمحمد علیپور با اشاره به ضریب خسارت بالای بیمه درمان و تخلفات متعدد در این بخش، بر لزوم نظارت هماهنگ شرکتهای بیمه بر مراکز درمانی به منظور ارایه خدمات مناسب به بیمه شدگان و کاهش تخلفات تاکید کرد.وی ادامه داد: نظارت بر خدمات بستری در بیمارستان و مراکز ارائه خدمات پزشکی طرف قرارداد شرکت‌ها سبب پیشگیری از برخی سوء استفاده‌ها در بیمه درمان خواهد شد. دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران با اشاره به نقایص موجود در بررسی پرونده‌های خسارتی بخش درمان گفت: تنوع خدمات بیمه درمان موجب تقلب در این بخش می‌شود که ممکن است از زمان مراجعه بیمار به مرکز درمانی تا زمان تسویه حساب رخ دهد.وی ادامه داد: اکنون هر یک از شرکت‌های بیمه به روش خود نظارت و کنترل می‌کنند که به بررسی پرونده‌های خسارتی و بعد از ترخیص خلاصه می‌شود که در بسیاری موارد نیز قابل بررسی نیست. به گفته علیپور، برای رفع این مشکلات، طرح نظارت در دو سطح مقدماتی و پیشرفته در کارگروه تخصصی درمان سندیکا تهیه و به شورای عمومی سندیکا ارایه شد و معتقدیم این طرح می‌تواند موجب یکپارچگی خدمات شرکت‌ها، کاهش هزینه‌های اداری، حفظ منابع و هم افزایی صنعت در حوزه نظارت شود.وی یادآور شد: آمار بیمه شدگان بخش درمان در سال 96، جمعیتی بیش از 12 میلیون نفر و مبلغ خسارت درمان در این سال بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال بوده که حدود یک سوم آن خسارت‌های بیمارستانی است.دبیر کل سندیکای بیمه‌گران ایران افزود: حدود 17 هزار میلیارد ریال تنها به بیمارستان‌های طرف قرارداد و 12 هزار میلیارد ریال نیز به 40 بیمارستان خسارت پرداخت شده است.به گفته وی برآورد بخش‌های فنی سندیکا نشان می‌دهد که حدود 20 درصد از صورت حسابهای درمانی ارایه شده به شرکت‌های بیمه غیرضروری، غیرواقعی یا دارای قابلیت مدیریت و کنترل است که اگر تنها30 درصد آنها کاهش یابد، 1500 میلیارد ریال صرفه جویی در پی خواهد داشت.
  مطالب مرتبط

  کارگروه تخصصی درمان

  سندیکای بیمه گران ایران در چارچوب ساختار ستادی خود از همکاری و کمکهای فنی و تخصصی مدیران و کارشناسان شرکتهای بیمه عضو بهره می برد.   تمامی مدیران تخصصی رشته ها مختلف بیمه ای و سایر بخش های شرکتهای ...

  |

  نظرات کاربران